دانشکده علوم جنگل

1. گروههای آموزشی مصوب 

گروههای آموزشی مصوب دانشکده علوم جنگل شامل دو گروه جنگلشناسی و اکولوژی جنگل و جنگلداری می باشند. علاوه براین باتوجه به پیشرفت روزافزون علوم جنگل و لزوم تخصصی شدن گروههای آموزشی دو گروه آموزشی نیز در این دانشکده در حال راه اندازی می باشد.

الف) گروه جنگلداری 

این گروه آموزشی که با هدف فراهم آوردن زمینه پرورش افراد متعهد و متخصص در زمینه مدیریت و پایش منابع جنگلی در داخل کشور راه اندازی شده است، هر ساله در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی دانشجو می پذیرد و تاکنون تعداد زیادی از کارشناسان و متخصصین علوم جنگل ایران با استفاده از امکانات آموزشی و پژوهشی و همچنین تحت نظر اساتید محترم این گروه مراحل مختلف تحصیلات خویش را به پایان رسانده اند. این گروه در سال 1367تاسیس گردیده است و امروزه با سه آزمایشگاه تخصصی، شامل آزمایشگاههای بیومتری و تفسیر عکسهای هوایی، جنگلداری و اندازه گیری جنگل و سنجش از دور و سامانه اطلاعات مکانی جنگل و چهار عضو هیات علمی (دکتر محمدهادی معیری، دکتر شعبان شتایی، دکتر آیدین پارساخو، دکتر سید فضل ا... عمادیان و مهندس سلطانعلی سلطانی نژاد) به فعالیت مستمر خود ادامه می دهد. هم اکنون آقای دکتر  محمدهادی معیری مدیریت این گروه را به عهده دارند.

ب) گروه جنگلشناسی و اکولوژی جنگل

این گروه آموزشی که با هدف بالابردن اطلاعات اکولوژیک متخصصان علوم جنگل و همچنین فراهم آوردن زمینه پرورش افراد متعهد و متخصص در زمینه احیاء، اصلاح و پرورش توده های جنگلی در داخل کشور راه اندازی شده است، هر ساله در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی دانشجو می پذیرد و تاکنون تعداد زیادی از کارشناسان و متخصصین علوم جنگل ایران با استفاده از امکانات آموزشی و پژوهشی و همچنین تحت نظر اساتید محترم این گروه مراحل مختلف تحصیلات خویش را به پایان رسانده اند.  این گروه در سال 1385  تاسیس گردیده است و امروزه با شش آزمایشگاه تخصصی، شامل آزمایشگاههای اکولوژی جنگل، خاکشناسی جنگل، آسیب شناسی جنگل، بیوتکنولوژی جنگل، اکوفیزیولوژی جنگل، سیتوژنتیک و اصلاح بذر درختان جنگلی و شش عضو هیات علمی (دکتر رامین رحمانی، دکتر محمدرضا کاوسی، دکتر داود آزادفر، دکتر هاشم حبشی، دکتر وحیده پیام نور و دکتر علیرضا علی عرب) به فعالیت مستمر خود ادامه می دهد. هم اکنون آقای دکتر محمدرضا کاووسی مدیریت این گروه را به عهده دارند.

2. گروههای آموزشی مصوب 

دانشکده علوم جنگل دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان با هدف ارتقاء سطح دانش، اطلاعات فنی و مهارتهای عملی دانش آموختگان، تلاش می کند دو گروه آموزشی جدید شامل گروه حفاظت و توسعه جنگل و گروه مهندسی جنگل را راه اندازی نماید تا زمینه پرورش متخصصان ماهر در این دو گرایش تخصصی علوم جنگل فراهم شود. 

3443 :تعداد دفعات بازید


جستجو


زبان

زبان دلخواه:

آمار کلی


تعداد کل بازدید: 476439
تعداد بازدید امروز: 55
تعداد کاربران آنلاین: 1

آمار بازدیدکنندگان

در حال حاضر 1 كاربر ميهمان و 0 كاربر عضو برخط.

كاربر ميهمان خوش آمديد ورود.
صفحه اصلی
RSS
سایت اصلی دانشگاه

علوم جنگل | دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان
طراحی سایت گروه فناوران شبکه و اطلاعات بیتکو